Prehra Clippers so Suns spochybňuje nádeje na titul NBA

Kawhi Leonard a Paul George sa pred nedeľným večerným štartom v aréne Crypto.com priblížili k stredu poľa, jeden vytrvalý, druhý sa chystal prehovoriť. Hviezdy Clippers boli požiadané, aby oslovili publikum pred prvým zápasom tímu a George bol stručný, keď Leonard prikývol.
Ako bolo vidieť počas nedele, Clippers sa snažili držať krok s Phoenixom pri ich prehre 112:95 a v zápase 2 museli Clippers odpovedať na niekoľko otázok predtým, ako snívali o šampionáte.
Hoci Reggie Jackson začal svoj tretí zápas v rade, John Wall otvoril tretiu štvrtinu štartovným miestom a Wall sa v priebehu niekoľkých minút takmer vyrovnal Jacksonovi.
Paul George skončil so 40 bodmi bez Kawhiho Leonarda a Johna Walla a Clippers oddialili svoj neskorý vrchol víťazstvom nad Sacramento Kings.
Ako Clippers vyrovnávajú používanie svojho štartovacieho centra Ivica Zubaca s frekvenciou jeho nahrádzania menším kádrom? Phoenix pomocou tradičných veľkých pukov počas zápasu priškrtil Clippers pri doskokoch v prvom polčase, aby sa dostal do 20-bodového vedenia, pričom ich štartér Deandre Ayton raz úspešne vytrhol loptu Jacksonovi.
A čo je najdôležitejšie, je to príklad rýchlej únavy, alebo Clippers nepočúvajú mimosezónne pokyny trénera Tyrona Liu, že napriek všetkému svojmu talentu nevydajú zo seba to najlepšie, ak zo seba nedajú všetko?
"Nemôžete začať hru takto, najmä ak chcete začať s obrannou mentalitou," povedal Liu. "Neexistuje žiadne ospravedlnenie, že hráme proti sebe." Všetci hrajú chrbtom k sebe. Musíme sa stať lepšími.
John Wall hovorí, že sa fyzicky cíti dobre a hrá dobre, "až na Shaqove trestné hody."
Clippers prehrali v biednom prvom polčase a Phoenix v druhom polčase rýchlo odmietol všetky pokusy o návrat, Devin Booker viedol o 35 bodov a 16 šancí.
Rovnakým spôsobom George kritizoval obranu – povedal, že obrana s loptou je nanič a obrana bez lopty je nanič.
Leonard odohral svoj druhý zápas sezóny, v ktorom odohral 21 minút a zaznamenal 11 bodov, 6 doskokov a 2 asistencie, 7 bodov blízko k čiare trestného hodu. Jednu noc po tom, čo George strelil 40 za 39 minút, aby porazil Sacramento, odohral 34 minút a zaznamenal 16 bodov.
Jackson neskóroval, za 24 minút päťkrát minul a mal dve asistencie. Wall sa začal zahrievať na základnej čiare na začiatku druhého polčasu, pričom Wall prevzal pozíciu v manipulácii s loptou číslo jeden spolu s Georgeom a Leonardom. Jednej noci bol Wallov najpozoruhodnejší príspevok počas prímeria v Sacramente pomocný poradca, ktorý poskytol Normanovi Powellovi, keď bol na začiatku sezóny začínajúci rozohrávač 3 na 18, povedal Liu pred výkopom.
"Norm nebol spokojný sám so sebou, ale [Wall] sa rozprával s Normom a povedal mu: 'Pokračuj v hre, hraj ďalej',“ povedal Liu pred začiatkom hry.
„Ak strieľate správne a agresívne, všetko je v poriadku. Nezmeškáš každý záber."
"Vieš, Michael Jordan a ja nerobíme každý záber, vieš?" Povedal Lou Powell. "A my sme tí najlepší dvaja na svete, takže musíš pokračovať, vieš?"
Powell išiel 4 z 9, poslúchol Liuovu radu, aby zostal agresívny, čo niekedy fungovalo – ľahol si a premeškal Leonardov ľahký namáčací prechod v tretej štvrtine – niekedy nie – snažil sa dostať loptu von. Odovzdaný Zubakovi na uškrtenie.
Lou nemusela hovoriť Wallovi, aby pokračoval v tlačení. Clippers prehrávali 11:0 a neskórovali v prvých troch minútach hry, a keď Wall vstúpil na kurt v prvých ôsmich minútach, Booker zdolal Clippers 14:10, čím posunul náskok Suns ešte ďalej. .
Hĺbka Clippers im umožňuje vziať Kawhiho Leonarda z lavičky a hrať desiatky kombinácií v zostave, pričom sa sústredí na budovanie kandidátov na titul.
Múr zabezpečil chýbajúci rad. Jeho prvá prihrávka bola perfektnou prihrávkou na Georgea. Jeho prvým brejkom bol nápor na celé ihrisko, Wall sa snažil dostať loptu pod pás a napriek neúspechu bol statočný. Wall nebol dokonalý, dal 1 z 5 trestných hodov, ale mal 17 bodov na 7 z 12 striel.
Leonard odohral 7 minút v tretej štvrtine, pokračoval vo vzore svojho prvého zápasu na lavičke, kde striedal v troch častiach, každá po 7 minútach – od polovice do konca prvého polčasu, potom v tretej. polovicu. Zatvorte minúty.
Prep Rally, venovaný atletickému zážitku SoCal High School, vám prináša výsledky, príbehy a pohľad do zákulisia toho, čo robí prípravnú atletiku tak populárnou.
Andrew Grave je autorom rytmu Clippers pre Los Angeles Times. Do denníka The New York Times nastúpil po tom, čo sa venoval americkému futbalu a atletike na University of Oregon. Je absolventom Oregonskej univerzity a vyrastal na pobreží Oregonu.

Čas odoslania: 25. októbra 2022